Džoker s klupe – Ljajić odlučio utakmicu Napredak – Novi Pazar

Posle uspona koji su „čarapanski fudbalski vitezovi“ ostvarili u zadnja tri kola, usledio je novi poraz.

Da li zbog reprezentativne pauze, koja igračima očigledno nije prijala, ili prepunim tribinama na stadionu kraj Jošanice, Napredak je izgubio od Novog Pazara rezultatom 2:1.

Domaćini su poveli vrlo rano. U 11. minutu Nigerijac Adešine asistirao je Ergelašu, koji je lepim i preciznim šutom sa 18 metara smestio loptu u gol protivničke ekipe.

Napredak je uspeo da izjednači u drugom poluvremenu kada je, u 57. minutu, Uroš Ljubomirac savladao golmana Sisea. Ipak, nada Kruševljana da će odneti bod sa gostovanja trajala je vrlo kratko. Bivši reprezentativac Adem Ljajić, samo nekoliko minuta nakon što je ušao na teren, potvrdio je ulogu džokera. U 65. minutu utakmice, sa 25 metara prihvatio je loptu i majstorskim šutom savladao Savića. Ovaj evrogol starog asa zapečatio je sudbinu Napretka na ovom gostovanju.