Zato što nam je važno kako nas vide naši čitatelji/ke, zato što želimo da čujemo koje su to teme njima važne, te šta je to što im smeta, a nema odgovarajuću medijsku pažnju, pozvali smo sugrađane i sugrađanke da u restoranu “Olive tree” popijemo kafu i porazgovaramo.
Na naše zadovoljstvo, druženje je proteklo u prijateljskoj atmosferi, a spremnost naših gostiju da otvoreno govore o mnogim temama, potvrdila nam je da smo kao novosnovani medij na pravom putu.
Građani/ke podelili su sa nama svoje nezadovoljstvo zbog neprijatnog mirisa koji se i dalje širi gradom (posebno tokom noći i u ranim jutarnjim satima), govorili su o najezdi komaraca koja ne jenjava, izrovanim ulicama i trotoarima, loše postavljenim šahtama, koje lupaju kad preko njih prođe vozilo, parkiranju kola na ulazima u stambene zgrade kao i na trotoarima.
Takođe, bilo je i prigovora na rad ovdašnjeg Udruženja penzionera, uz objašnjenje da je njihov rad sveden na ekskurzije i izlete, a da je potpuno zanemarena pomoć penzionerima sa najnižim primanjima.
Većina prisutnih osvrnula se na loše ponašanje pojedinih medicinskih radnika prema pacijentima , kao i na neadekvatnu zdravstvenu negu. Smatraju da bi o tome trebalo pisati, kao i o pravima pacijenata, koja su za mnoge nepoznanica, pa ostaju uskraćeni za važne preglede i dijagnostiku.
Sugrađani/ke sa kojima smo popili kafu smatraju da je važno da se muzičarima, slikarima i svim umetnicima na lokalu poklanja veći medijski prostor, kako bi njihov rad i stvaralaštvo bili vidljiviji.
Komentarišući to što se sve češće pored kontejnera može videti razbacano smeće, naši gosti i gošće naveli su da razlog tome nije nemarnost radnika JKP , već to što u Kruševcu ima sve više beskućnika i siromašnih koji preturaju po kontejnerima kako bi pronašli hranu, garderobu i druge odbačene stvari. To vide kao veliki problem i važnu temu za naš grad.
Zatražili su od nas da istražimo zašto nema bioskopa i kada će ih biti, zbog čega u nekim selima više nema vrtića, zašto neke seoske zdravstvene stanice rade samo dva puta nedeljno, te zbog čega pojedina sela nemaju apoteku.
Podelili su sa nama i zapažanje da su rezultati konkursa za decu i mlade (LAP) nejasni.
Sugrađanka koja se posle mnogo godina ponovo vratila u svoj grad Kruševac, upoređujući sa državom gde je prethodno živela, opisala je zaposlene u ovdašnjim institucijama i ustanovama kao izuzetno neljubazne i neefikasne. Navela je da joj je to najviše zasmetalo kada se vratila.
Svima koji su se odazvali našem pozivu zahvaljujemo na druženju , kao i na konstruktivnim predlozima i sugestijama.
Do sledećeg susreta, čitajte nas.
D.P.