„Gnezdo“, povodom sedmog rođendana, pripremilo brojne programe

Alternativni kulturni centar „Gnezdo“ povodom sedam godina postojanja pripremio je bogat program, koji traje od 9. do 11. novembra.

Program:

09. novembar (subota)

21 čas: CYCLIST CONSPIRACY

Svojevremeno začeti kao neformalni projekat u okviru, sada već nepostojećeg, Društva za razvoj alhemijskih studija „Vasko Popa”, The Cyclist Conspiracy su danas dugosvirajuća trupa koja u sebi spaja muzičke uticaje iz najrazličitijih delova sveta, trudeći se da izbegne površni, novodobni eklekticizam i da kreativnu energiju usmeri ka sintezi pretpostavljenih elemenata. Bilo da su u pitanju Vizantijsko carstvo ili tajni nomadski putevi pustinje, čađava krčma prepuna mangasa i raskalašnih žena ili stepa sa nebom samo za šamana, psihodelični ili turcke rock, Bliski ili Daleki istok, putovanja na koja biciklisti odlaze nikako ne predstavljaju potragu za srcem ovog sveta . Ponekad, ona se ukazuju kao simbolična potraga za Konstantinopoljem, srcem cikličnog carstva Vizantije, ali ona su uvek potraga za srcem jedine prave svetlosti – Agape.

10. novembar (nedelja)

17h-21h ozbiljna igra MISLITI OBLIKE / GOVORITI OBLIKE / OBLIKOVATI DRUŠTVENO ZAJEDNIČKO – Tri groša (Beograd)

Cilj igre je naći model delovanja INSTITUCIJE kao oblika društvene prakse čija je uloga uređenje ljudskih života i društvenih odnosa do najmanjih detalja, koji stoji u odgovarajućem odnosu prema potrebama članova jedne zajednice. Ozbiljna igra (serious game) je žanr u razvoju koji kombinuje različite mehanike igara a čiji cilj prevazilazi granice zabave. Kroz ozbiljne igre, učesnici mogu sticati i razmenjivati znanja i veštine, iznalaziti predloge rešenja za probleme sa kojima se suočavaju i graditi i jačati svoje zajednice. U igru su pozvani društveni činioci svih uzrasta, pripadnosti i porekla, kako bi doprineli iz sopstvenih, kako profesionalnih tako i ličnih ekspertiza, u izgradnji ideje i koncepta modela funkcionisanja koja jedno društvo mogu da učine boljim a živote njegovih aktera kvalitetnijim.
Možete se prijaviti za učešće putem fomulara:
https://forms.gle/6GsCBNpkwcHDAXcF9

21 čas: Otvaranje izložbe “Umetnički projekat Gnezdo” Zorice Janakov i Neve Grujić

21 i 30 časova: PESNIČKO VEČE

“Šta se radi u gnezdu?
Ugnezdili se mali ptići, a šta
rade mali ptići? Cvrkutom
cvrkuću, žele nebu prići.
Ponesi svoje PESME, dodji da cvrkućemo zajedno – UGNEZDI SE!

Zatim:

GNEZDO FM DŽEM BEND je otvoreni bend koji okuplja raznovrstan niz muzičara u cilju kreativne kolaboracije kroz muzičku improvizaciju. Svaki nastup je jedinstveno zvučno putovanje oblikovano stilovima prisutnih muzičara koji kroz dinamičnu saradnju stvaraju muzičke pejzaže od elektronike do fristajl hip-hopa, daba i gitarskog zvuka čineći svaku sesiju jedinstvenim iskustvom.

11. novembar (ponedeljak, neradni dan)

16 časova- FILIPINO Mađioničar i žongler

19 časova- IZVRNUTE PRIČE: Prava Pepeljuga
Predstave u okviru serijala “Izvrnute priče” su bazirane na nekim od poznatih bajki, ali su u ovoj verziji originalni zapleti “izvrnuti” pošto protagonisti dolaze iz neke osetljive grupe. Prava Pepeljuga (devojčica sa invaliditetom koja korisit štake da bi se kretala).U priči ova protagonistkinja pokušava da nađe izlaz iz izazovnih situacija koristeći svoja specifična životna iskustva. Predstava je namenjena deci osnovnoškolskog utrasta (7-10 godina).

U predstavi se kombinuju audio pripovedanje, gluma, savremeni ples, interaktivne igre, kostimi, muzika i dizajn svetla. Priča je pretočena u zasebno hibridno izvođenje u trajanju do 45 minuta. Tokom izvođenja deca sede na podu po obodu prostorije (u krugu), a sva dešavanja su u centru. Izvođenja imaju karakter “relaxed performance” – koncept u kome su reakcije publike prihvataju i koriste za nastavak izvođenja, te spontana ponašanja dece se prihvataju kao integralni deo dešavanja (što je posebno važno za decu sa Daunovim sindromom, ili deca iz šireg spektra autizma…).

Prijave poslati na akc.gnezdo@gmail.com

Ulaz na sve programe je besplatan.

Ovaj događaj dobio je podršku European Endowment for Democracy (EED)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *