Opozicija traži razrešenje direktora Vodovoda, on tvrdi da nije u sukobu interesa

Istovremeno sa zahtevom za razrešenje Ivana Manojlovića, gradonačelnika Kruševca, dve opozicione odborničke grupe u Skupštini grada, podnele su zahtev za razrešenje Vladimira Milosavljevića, direktora JKP “Vodovod”, navodeći da je u “dosadašnjem postupanju izabranih organa grada Kruševca uočena tendencija kršenja odredbi Zakona o sprečavanju korupcije”.

Zahtev su podnele odborničke grupe „Srbija protiv nasilja- dr Branislav Bata Andrić”  i odbornička grupa „Život je u pitanju“ – Stranka slobode i pravde, Pokret slobodnih građana, Sindikat Sloga”, koje imaju 18 odbornika.

Predstavnici te dve odborničke grupe navode da je direktor JKP Vodovod,  Vladimir Milosavljević sa svojim ocem Radojicom Milosavljevićem,  vlasnikom Radio televizije Kruševac, u neposrednom sukobu interesa:

U konkretnoj situaciji je Vladimir Milosavljević u svojstvu direktora JKP Vodovod Kruševac zaključivao ugovore o poslovnoj saradnji sa Radio televizijom Kruševac, čiji je osnivač, njegov otac, Radojica Milosavljević. Od januara 2021. godine  do kraja juna ove godine ukupno šet ugovora, prema kojima je Radio televiziji Kruševac plaćao i veću naknadu u odnosu na naknadu koja je plaćana drugim pružaocima usluga oglašavanja u oblasti marketinga i medijskih aktivnosti sa teritorije grada Kruševca u istom periodu.

U izjavi za portal Odjek direktor JKP Vodovod, Vladimir Milosavljević, je kazao da ne vidi povezanost svoje funkcije sa tim što je njegov otac vlasnik televizije.

Povezanosti između posla Vodovoda i posla televizije nema, bave se potpuno različitim delatnostima – kazao je on.

Foto: Grad Kruševac, arhiva

Na pitanje u vezi sa ugovorima koje je Vodovod sklopio sa Radio televizijom Kruševac, kazao je da Vodovod ima ugovore sa svim lokalnim televizijama u Kruševcu:

Delatnost Vodovoda je takva da je potrebno obaveštavati građane o prestanku vodosnabdevanja, na svim medijima, odnosno na televizijama i radio stanicama. Vodovod sa svim lokalnim televizijama ima sklopljene ugovore jer je to u interesu građana i to je suština našeg ugovora sa medijima.

Inače, u pomenutom zahtevu za razrešenje, predstavnici opozicije su podsetili da je u smislu Zakona sukob interesa situacija u kojoj javni funkcioner ima privatni interes koji utiče, može da utiče ili izgleda kao da utiče na obavljanje javne funkcije, dok je privatni interes bilo kakva korist ili pogodnost za javnog funkcionera ili povezano lice. To, kako dodaju, obuhvata i one situacije u kojima se javni funkcioner eventualno može naći i koje mogu da izledaju kao da utiču na njegovo ponašanje u kojima će podrediti javni interes svom privatnom interesu.

Javni funkcioner je, takođe dužan da, prilikom stupanja na dužnost i tokom vršenja javne funkcije, bez odlaganja, a najkasnije u roku od pet dana, pismeno obavesti neposredno pretpostavljenog i Agenciju o sumnji u postojanje sukoba interesa ili o sukobu interesa koji on ili sa njim povezano lice ima.

J.B.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *