Počinje “Tin Fest”: Festival otvaraju štićenici VP doma

Devetnaesti po redu Festival srednjoškolskog teatra “Tin Fest” počinje večeras u 20 časova u Beloj Sali Kulturnog centra Kruševac, predstavom “Kako sam ponovo postao normalan”, koju će izvesti štićenici Vaspitno popravnog doma u Kruševcu.

Tin Fest nastavlja se u sredu, 13. maja, kada nastupaju učenici Prve tehničke škole sa predstavom “Neispričane priče”. Dan kasnije učenici Hemijsko tehnološke škole izvešće predstavu “Medved”.

U petak, 15. maja, učenici Gimnazije igraju predstavu “Pigmalion”, u subotu je na programu predstava “Niko nije zaboravljen i ničega se ne sećamo” koju će izvesti učenici Medicinske škole.

U nedelju, 17. maja nastupaju učenici Ekonomsko trgovinske škole sa predstavom “Đavolja posla”,a 18. maja je predstava “Stilske vežbe” koju izvode učenici Politehničke škole “Milutin Milanković”.

Sve predstave počinju u 20 časova a dodela nagrada i svečano zatvaranje festivala je u utorak, 19. maja, takođe u 20 časova.

Festival srednjoškolskog teatra “Tin Fest” organizuje Kulturni centar Kruševac, u saradnji s aovdašnjim srednjim školama.

Podsetimo, na prošlogodišnjem Tin festu učestvovala je samo jedna škola. Učenici Medicinske škole u Kruševcu tada su izveli  dramski komad ,,Povratak otkačenih“.

Naslovna foto: sa prošlogodišnjeg Tin Festa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *