Kupanje na Fontani – Maturanti Gimnazije obeležili kraj školske godine

Tradicionalnim slavljem ispred škole, šetnjom kroz grad te kupanjem na Fontani maturanti kruševačke Gimnazije obeležili su kraj srednjoškolskog obrazovanja.

Veselje na Fontani proteklo je pod budnim okom dela profesora, ali i direktora Gimnazije, Aleksandra Mitrića:

Čuvajte se do kraja večeri, pa se od ponedeljka vidimo u školi.

Pred ovom mladim ljudima će narednih dana biti još srednjoškolskih obaveza, polaganje maturskog ispita te odbrana maturskog rada, a potom i polaganje prijemnih ispita na fakultetima i visokim školama.

U međuvremenu će imati proslavu mature, koja je zakazana za 5. jun. Biće to prilika za još jedan defile kruševačkim ulicama, jedne od generacija koje ostaju upamćene po mnogim šetnjama ovdašnjim pločnicima te onih koje su pokazale da umeju da neguju kritički stav ali i kulturu dijaloga.

Mladi ljudi, srećno vam nadalje!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *