Radionica japanske kuhinje biće održana u Alternativnom kulturnom centru „Gnezdo“, a učesnici će moći da nauče kako se prave kuglice od pirinča, slala palačinka od testa sa kupusom i japanski slatkiš od palačinki.
Kazuma Sugano iz Japana, koji je trenutno na volontiranju kod udruženja Okular iz Ćićevca, će voditi radionicu. On se, inače, kruševačkoj publici predstavio na nedavnoj tribini “Otkrij Japan – u Kruševcu”, koja je protekla u divnoj atmosferi.
– Radionica japanske kuhinje prilagođena je uslovima rada u AKC „Gnezdo“, a učesnici i učesnice moći će da nauče kako se spremaju jednostavna japanska jela poput ONIGIRI (kuglica od pirinča, često punjena sastojcima poput ribe ili povrća i umotana u algu nori), OKONOMIYAKI (slana palačinka od testa sa kupusom i raznim dodacima poput mesa ili morskih plodova, prelivena posebnim sosom), DORAYAKI (japanski slatkiš od dve mekane palačinke punjene slatkom pastom od crvenog pasulja ili slatkom zamenom, u našem slučaju) – naveli su organizatori.
Prijave su obavezne, broj je ograničen, kako bi svi učesnici i učesnice mogli da probaju hranu koju zajedno budu kuvali.
Radionica se održava 16. aprila od 18 časova.
J. P.







