Fotografije na kojima se vide vozila parkirana na zelenim površinama u krugu kruševačke Opšte bolnice poslala nam je čitateljka, u okviru naše rubrike Građanska patrola.

– Drvo u bolničkom krugu je posečeno. Posadjeno je mlado, ali već vidno oštećeno zbog nepropisnih parkiranja automobila, na zelenoj površini – napisala je čitateljka uz poslate fotografije.

Podsetimo da je naš portal, nakon što je u krugu Opšte bolnice Kruševac, u dva navrata početkom godine, vršena seča stabala i šiblja, a pobunjeni građani koji su se tada zatekli na licu mesta ostali uskraćeni za informaciju ko je izdao nalog za to, od gradske komunalne inspekcije saznao da je po njenom odobrenju uklonjeno 12 stabala. Inspekcija je tada navela da je reč o trulim te o stablima koja ugrožavaju objekte i instalacije.
Tada (krajem januara) je naš portal od Opšte bolnice dobio informaciju da je planirano da se nakon seče i čišćenja bolničkog kruga izvrši sadnja novih stabala i ukrasnog drveća.
Povodom fotografija koja nam je poslala čitateljka, pitanja u vezi sa parkiranjem na zelenim površinama uputili smo Gradskoj upravi Kruševac, a pitanja u vezi sa sadnjom novog drveća Opštoj bolnici Kruševac.
Više o seči drveća u krugu Opšte bolnice početkom ove godine na linkovima:
J. B.







