Građanska patrola: Oboren saobraćajni znak ugrožava bezbednost učesnika u saobraćaju

U okviru rubrike “Građanska patrola” čitateljka je poslala fotografiju oborenog saobraćajnog znaka koji, kako je navela, tako stoji već tri dana.

Oboren znak je u Prvomajskoj ulici, na uglu te i ulice Vojvode Putika što, prema rečima autorke fotografije predstavlja opasnost jer vozači ne vide znak za zabranjeno skretanje udesno.

Opasnost postoji jer ko ne vidi znak skrenuće u jednosmernu ulicu u suprotnom smeru- upozorava ova čitateljka.

Na oborenom stubu se inače nalaze tri saobraćajna znaka- put sa prvenstvom prolaza (žuti romb), zabrana skretanja udesno (crveni krug sa precrtanom strelicom) i obeležen pešački prelaz (plavi kvadrat).

Portal Odjek obratiće se nadležnima, kako bi ovaj problem bio što pre rešen.

D.P.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *