Čitluk – Studenti razgovaraju sa meštanima, SNS postavio štand, RTK snima samo naprednjake

U centru Čitluka  u okviru akcije „Student u svakom selu“, studenti su postavili štand sa bedževima, nalepnicama, pištaljkama, te obilazili selo i razgovarali sa meštanima, dok su nedaleko od njih štand sa svojim propagandnim materijalom postavili članovi Srpske napredne stranke. Naprednjaci su oko 14 časova sklonili štand, dok studentska akcija traje do 18 časova. Ekipa lokalne Radio televizije Kruševac, koja je tokom prepodneva snimala štand SNS-a, nije htela da snimi studente.

Akcijom u Čitluku ovdašnji studenti su započelni aktivnost „Student u svakom selu“ u kruševačkom kraju. Osim razgovora na štandu, gde su zainteresovani mogli da pitaju studente sve što ih zanima te da uzmu bedževe, pištaljke ili nalenice sa natpisom „Studenti pobedjuju“, studenti su išli od kuće do kuće i razgovarali sa meštanima/kama.   

Suština je da u svako selo dođe student, da pričamo sa ljudima o njihovim lokalnim problemima, ali i problemima na državnom nivou, koji ih muče. Danas je na terenu devet ekipa studenata, u pratnji su im mobilni timovi. Utisci kolega su tokom prvog dela akcije odlični – kazala je za Odjek Kruševljanka Katarina, koja studira veterinu u Beogradu.

Nedaleko od studentskog štanda, na drugom kraju centralnog seoskog trga, bio je postavljen štand Srpske napredne stranke.

Lokalna rado televizija Kruševac, koja je došla da snimi naprednjake, nije želela da snimi  studente.

Uzeli su izjavu od predstavnika SNS, kada smo se mi javili za izjavu oni nisu hteli, zvali smo ih da priđu do našeg štanda, ali su nam oni samo mahnuli i brzo su otišli na drugu stranu, nisu hteli da prodju pored nas – kazala je Katarina.

Do sada se, kako je dodala, nije dešavalo da se naspram studentskih štandova u akciji „Student u svakom selu“ postave štandovi naprednjaka.

Zamenik predsednika kruševačkog odbora Srpske napredne stranke, Zoran Tomić, kazao je za Odjek da je današnji štand u Čitluku deo redovnih aktivnosti razgovora sa građanima, koje sprovode svakog vikenda. Meštani Čitluka, kako je dodao, u razgovoru danas nisu imali primedbi na rad vlasti, podržavaju rad predsednika Aleksandra Vučića:

Naravno, javljaju nam o o tome što ih posećuju neki takozvani studenti koji pokušavaju da pričaju sa njima, ali ceo Čitluk je uz Aleksandra Vučića. Mi smo svuda na terenu, naši aktivisti su stalno na terenu, razgovaramo sa našim članovima i građanima.

Da meštani ipak nisu potpuno zadovoljni, naš portal je saznao od onih koji su danas prišli studentskom štandu.

Mislim da bi trebalo da se zastavi lopovluk, da se državna kasa vrati narodu i državi, da se odgovornost uvede kao pojam u politiku, da se zna ko je za šta odgovoran i zadužen, da postoji podela nadležnosti, da sutradan život bolesnog čoveka ne zavisi od veza i vezica, da hitna pomoć dolazi na poziv bolesnih, a ne da dve hitne daju infuziju pevačici pred koncert – kazala je meštanka.

Meštanin Čitluka je kritikovao način rada mesne zajednice:

Prosečan stanovnik Čitluka ne zna kako se finansira mesna zajednica, kako se ta sredstva raspoređuju, ne postoji finansijski izveštaj o radu, ne zna ko su sve članovi saveta, ne zna kada su izbori za Savet mesne zajednice. Sa druge strane, kada su izbori, bilo lokalni ili parlamentarni, članovi SNS su jedini koji se pojavljuju na vratima, niko više.

Aktivnost „Student u svakom selu“ kruševački studenti nastavljaju sutra (nedelja, 17. maj), od 10 do 18 časova u centru Kruševca, gde će biti postavljen njihov štand. Tokom dana ekipe studenata će ići od kuće do kuće u centralnim gradskim ulicama.

J. B.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *