Na Državnom prvenstvu Specijalne Olimpijade Srbije u ženskom inkluzivnom fudbalu koje je u subotu, 9. maja, održano u Jabuci kod Pančeva, fudbalerke kruševačke Palestre osvojile su drugo mesto.
Na takmičenju u kome je učešće uzelo sedam gradova u kojima postoje i rade sportski klubovi dece i omladine sa posebnim potrebama, zlatnu medalju osvojila je ekipa iz Kragujevca, srebrnu ekipa iz Kruševca, dok je treće mesto pripalo fudbalerkama iz Zrenjanina.
Za Sportski klub Palestra igrale su Lidija i Violeta Misini, Anastazija i Teodora Milenković, Nataša Simić, uz nesebičnu i požrtvovanu pomoć tri fudbalerke Fudbalskog kluba „Napredak“ Milice Alimpijević, Elene Đorđević i Ines Perić, a u pratnji trenera Mališe Vasiljevića i Mirele Milojević.
U Palestri kažu da su zadovoljni postignutim rezultatima, te da su u toku pripreme za predstojeće Državno prvenstvo Specijalne Olimpijade Srbije u muškom fudbalu koje će biti održano 30. maja, potom i za i Nacionalne igre u više sportova, koje će biti održane u Kragujevcu od 11 do 14. juna.
J.P.







