Na Državnom prvenstvo Specijalne Olimpijade Srbije, održanom u okviru Evropske nedelje fudbala, fudbaleri kruševačke Palestre osvojili su treće mesto.
Na takmičenju koje je organizovanu u Vranju, na kome je učestvovalo osam gradova širom Srbije u kojima postoje i rade sportski klubovi dece i omladine sa posebnim potrebama, prvo mesto osvojila je ekipa iz Vranja, drugo ekipa iz mesta Jabuka, dok je bronza pripala kruševačkim fudbalerima.
Za Palestru su nastupili Bojan Đorđević, Mihajlo Živković, Uroš Budimčić, Nemanja Aljeti, Andrija Dačić, Miroslav Alić i Mateja Marković, u pratnji trenera Marge Kapamadžije i Mališe Vasiljković.
–Zadovoljni smo postignutim rezultatima jer su fudbaleri pokazali požrtvovane i izdržljive igre, boreći se do poslednjeg atoma snage. Pripremamo se za predstojeće takmičenje, Nacionalne igre Specijalne Olimpijade Srbije koje će biti održane od 11.-14. juna u Kragujevcu- kazala je Mirela Milojević, predsednica Sportskog kluba „Palestra“.







